Sıkça Sorulan Sorular

Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi' nce düzenlenen eğitim programlarına katılmak için herhangi bir ön şart var mıdır?

Katılmak istediğiniz eğitim programının özelliklerine göre bu durum değişebilir. Bu konuda bilgi almak için eğitim kataloglarımızı inceleyebilir, merkezimizi telefonla arayarak ya da e-posta yazarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Eğitim programlarının gün ve saatleri nelerdir?

Katılmak istediğiniz eğitim programının özelliklerine göre bu durum değişebilir. Bu konuda bilgi almak için web sayfamızı, eğitim kataloglarımızı inceleyebilir, merkezimizi telefonla arayarak ya da e-posta yazarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bireysel eğitim programlarınızın açılma sıklığı nedir?

Eğitim programlarımızın açılacağı dönemlerle ilgili duyuruları web sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bazı programlarımızla ilgili dönemleri eğitim kataloglarını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Eğitimler nerede verilmektedir?

Eğitimlerle ilgili tüm bilgileri web sayfamızı ve eğitim kataloglarımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi' nin yeri nerededir?

H.Ü. Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi Beytepe Yerleşkesi Rektörlük Binası 7. Katta ve Sıhhıye Yerleşkesi Merkezi Yemekhane Binası içeresinde ve Eczacılık Fakültesi Karşısındaki ofislerimizde hizmet vermektedir.

Eğitimler kimler tarafından verilmektedir?

Eğitimlerimiz alan uzmanları tarafından ve genellikle üniversitemizde öğretim üyesi/elemanı olarak çalışmakta olan akademik personel ya da idari konularda (yazışma, protokol kuralları vb.) alanlarında uzmanlaşmış idari personel tarafından verilmektedir.

Eğitimlerin açılabilmesi için kaç kişi olması gerekir?

Bu konuyla ilgili bilgiler eğitim kataloğumuzda yer almaktadır. İlgili eğitimin kataloğunu inceleyerek ya da web sayfamızdaki duyurular bölümünden ilgili eğitimin kotası-katılımcı sayısı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlgilenmekte olduğum bir programa kesin kayıt nasıl yaptırabilirim?

Ön kayıt başvuru formunu doldurduktan sonra merkezimiz tarafından e-posta ya da telefonla kesin kayıt için size dönüş yapılacaktır.

Eğitimler ücretli midir?

Eğitim ücretlerimiz hakkında web sayfamızı, eğitim kataloglarımızı inceleyebilir, merkezimizi telefonla arayarak ya da e-posta yazarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ödeme hangi şekilde yapılır?

Eğitim ücretlerimizin ödemeleri (havale, eft, nakit, taksit, kredi kartına taksitlendirme vb.) hakkında web sayfamızı, eğitim kataloglarımızı inceleyebilir, merkezimizi telefonla arayarak ya da e-posta yazarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ödemede indirim yapılabilir mi?

Üniversitemiz Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi tarafından yapılacak eğitim programı ve kurslarda; üniversitemiz mensupları ve öğrencileri için, üniversitemiz emekli ve mezunları ile birinci derece şehit yakınları ve gaziler için %10 oranında indirim yapılması hakkında Hacettepe Üniversitesi 28.10.2014 Tarih, 42. Oturum ve 2014-3108 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı İçin tıklayınız.

Eğitimlerde devam zorunluluğu var mıdır?

Evet eğitim programlarımıza eksiksiz katılmanız halinde belge alma hakkına sahip olabilir siniz. O nedenle eğitime katılım listelerini mutlaka imzalamanız gerekir.

Eğitim sonunda herhangi bir belge veriliyor mu?

Eğitim sonunda katıldığınız eğitim programının özelliğine göre “Katılım Belgesi” ya da “Sertifika” verilmektedir.

Sertifika sınavı hakkında bilgi verir misiniz?

Katıldığınız eğitimde sınav ve ölçme-değerlendirme süreci ile ilgili bilgilere eğitim kataloglarımızdan ulaşabilirsiniz.

Sağlık raporuyla hastalığı belgenen ve eğitim programına devam edemeyen katılımcı sertifika sınavına girebiliyor mu?

Bir sonraki eğitimde bu eksiklikleri gidermesi koşuluyla sınava girilebilir.

Ders aralarında herhangi bir ikram sunuluyor mu?

Eğitim programımızın süresi, niteliği ve olanaklarına uygun olarak merkezimiz tarafından ikramlar sunulmaktadır. Bazı eğitimlerde kafeterya hizmetleri ve olanaklarından katılımcıların yararlanması sağlanmaktadır.

Eğitimlerin sonunda staj ve/veya iş imkânı veriliyor mu?

Merkezimizin bu hizmetlere yönelik bir taahhüdü bulunmamaktadır.

Ödenmiş olan eğitim bedeli karşılığında fatura düzenlenebiliyor mu?

Ücret karşılığı sunulan tüm eğitim hizmetlerimizde kurumsal/bireysel fatura düzenlenmektedir.